Біблія на уроці фізики
Видатний педагог В. Сухомлинський писав: Учительська професія - це людинознавство, постійне проникнення у складний духовний світ людини, яке ніколи не припиняється
Перед учителем стоїть складне завдання - пізнавати та розвивати духовність учня, під якою слід розуміти не просто наявність у ньому загальнолюдської культури, гуманістичності, інтелектуальності тощо, бо останнє може бути тільки ширмою, яка ховає істинний стан душі; бо людина навіть із декількома дипломами здатна містити в собі цілий букет антидуховності.
«...Культура народжена хворобою людства, це окуляри, які непотрібні здоровим очам, ... культура є тими костилями, яких потребує наша душа, їх можна відкинути тільки після видужання» (А. Кураєв, «Шкільне богослов'я»).
Духовність, тобто обумовлений розумом зміст духу, визначає ту мету, до якої прагне людина, - особисте життя, багатство, влада, різні інтереси, слава, Бог...
Формувати у школярів справжню духовність можна лише тоді, коли використовувати на уроці Святе Письмо - Біблію.
Біблія - книга духовна. І розуміти її треба духовно. Отець церкви Григорій Богослов сказав: «Крізь букву проникай у внутрішнє!». Далеко не всі події можна сприймати буквально. Якщо в Євангелії говориться, наприклад, про сліпого, глухого або німого, то під ним можна розуміти, скажімо, людину, яка не бачить справ Господніх, не чує Бога Слова, не прославляє величі Його дій; під «заскалкою» або «піщинкою» в оці ближнього - великий чи малий гріх; під «світильником» - не просто джерело світла, а символ духовності, і т. п.
Джерело:http://osvita.ua/school/lessons_summary/physics/2202
|